EN  /  FA

|

Look More Attractive

تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و توسعه اینترنت در کشور، تمامی کسب و کارها به سمت بازاریابی محتوایی و تولید محتوا برای جذب مخاطب و مشتری بیشتر روی آوردند. شاید تاکنون دقت نکرده باشید، اما در تک تک ابزاری که در اطراف شما وجود دارد می‌توان نوعی تولید محتوا یا بازاریابی محتوایی را مشاهده کرد. به عنوان مثال روی بیسکویت‌ها، آب میوه‌ها، لوازم آرایشی و بهداشتی و … مطالبی نوشته شده که به آن‌ها اصطلاحا بازاریابی محتوایی گفته می‌شود. در حقیقت نوشته‌های روی جلد ابزار و خوراکی‌ها به جذب مخاطب بیشتر کمک بسیار زیادی می‌کند. 

در دنیای دیجیتال نیز وب‌مسترها باید زمان بسیار زیادی را برای تولید یک محتوای جذاب صرف کنند. چرا که تولید محتواهایی که هیچ گونه نوآوری در آن‌ها دیده نمی‌شود، نه تنها مخاطبان را به سمت کسب و کار نمی‌کشاند بلکه آن‌ها را نیز دفع خواهد کرد. تولید محتوا دارای انواع مختلفی نظیر: متنی، صوتی، ویدئویی، گرافیکی و … است که هر کسب و کاری بسته به نیاز مخاطبان خود می‌تواند از آن‌ها استفاده می‌کند.

تولید محتوا متنی

تولید محتوای متنی انواع مختلفی دارد:

  • محتوای سایت
  • محتوای ایمیلی
  • محتوای شبکه اجتماعی
  • محتوای پیامکی
  • محصول نویسی
  • محتوای تخصصی

محتوای سایت مهم‌ترین نوع محتوای متنی محسوب می‌شود. زیرا این محتوا به نوعی برند شما را معرفی می‌کند. این روزها کاربران قبل از خریدهای اینترنتی و حتی حضوری، ابتدا وب سایت‌های مختلف را بررسی و سپس بهترین مرکز را انتخاب می‌کنند. بنابراین وب سایتی که بهترین و جذاب‌ترین محتوا را برای معرفی برند خود قرار داده باشد، مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب خواهد کرد.

محتوای ایمیلی نیز نوعی محتوای متنی است که کسب و کارها از طریق آن برندشان را معرفی می‌کنند. این ایمیل‌ها در حقیقت نوعی تبلیغ برای برند و محصولات کسب و کارها محسوب می‌شوند.

محتوای شبکه اجتماعی همان کپشن‌هایی است که در زیر هر پست نوشته می‌شوند. این کپشن‌ها تأثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب دارند. به همین دلیل باید به صورت جذاب و کامل نوشته شوند.

محتوای متنی پیامکی، همان پیام‌های تبلیغاتی هستند که نمونه‌های آن را بدون شک تاکنون دریافت کرده‌اید. در این پیامک‌ها، متن‌ها به گونه‌ای نوشته می‌شوند که مخاطب را به سمت کسب و کار جذب کنند.

محتواهای تخصصی نیز شامل متن‌هایی هستند که درباره موضوعات خاص و تخصصی نوشته می‌شوند. نویسنده این متن‌ها باید از دانش، اطلاعات، خلاقیت و نوآوری خود استفاده کرده و یک متن کاملاً تخصصی در حیطه کاری خود بنویسد. مثلاً اگر در زمینه خیاطی، آرایشگری، طراحی سایت و … تخصص و دانش کافی دارید، می‌توانید دانش و تجربیات خود را از طریق محتوای متنی در وب سایتتان با دیگران به اشتراک بگذارید.

جهت مشاوره در زمینه تولید محتوا با ما در ارتباط باشید

تولید محتوا گرافیکی

تولید محتوای گرافیکی به هر تصویر، نقاشی و رنگی که بر روی بوم، دیوار و … کشیده می‌شود، گفته می‌شود. گرافیک در حقیقت زیر شاخه‌ای از طراحی و نقاشی است که در آن چندین هنر با هم تلفیق می‌شوند. شما با ایجاد یک طرح گرافیکی درباره کسب و کارتان می‌توانید پیام و منظور اصلی خود را به مخاطب منتقل کنید. رنگ‌ها و طرح‌های جذاب این محتوا باعث جلب توجه بیشتر مخاطبان می‌شود. طبق آمار به دست آمده از تأثیر انواع تولید محتوا بر کاربران نیز مشخص شده که محتواهای گرافیکی، تصویری و صوتی تأثیر بسیار بیشتری بر روی مخاطب می‌گذارند. در صورتی که از متن، صدا و ویدئو نیز در کنار طرح‌های گرافیکی استفاده شود، تآثیرگذاری محتوا را چندین برابر خواهد کرد. علاوه بر این به علت قوی و جامع بودن محتوا رتبه شما در گوگل بالا می‌رود. استفاده از این نوع تولید محتوا بهترین گزینه برای رسیدن به اهداف شما محسوب می‌شود.

انواع محتوای گرافیکی

تولید محتوای گرافیکی همانند دیگر محتواها دارای انواع مختلفی است که هر کدام دارای ساختار و ویژگی‌های خاص خود هستند. برای تولید یک محتوای گرافیکی باید حتماً از افراد متخصص و کارشناس در این زمینه کمک بگیرید. زیرا این کار نیازمند دانش و تخصص کافی است تا بتواند تأثیرگذاری و کیفیت بالایی داشته باشد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین انواع محتوای گرافیکی شامل: عکس نوشته‌ها، موشن گرافیک، اینفوگرافیک، اسلاید، اسکرین شات و طراحی استیکر است. از کاربردهای این نوع محتوا نیز می‌توان به جذب بیشتر مخاطبان، افزایش رتبه در گوگل، قابلیت اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی، ارائه مطالب جامع د حجم کمتر، افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری و جذابیت بیشتر با درصد خستگی کمتر مخاطبان اشاره کرد.

تولید محتوا گرافیکی

تولید محتوای گرافیکی به صورت اینفوگرافیک

اینفوگرافیک در حقیقت ترکیبی از متن و تصویر است که شما می‌توانید در کنار متن‌های کوتاه از تصاویر گرافیکی برای انتقال سریع‌تر و راحت‌تر مطالب به مخاطب استفاده کنید. این نوع محتوای گرافیکی برای شبکه‌های اجتماعی بسیار مناسب هستند. زیرا عکس‌ها را به راحتی می‌توان در هر شبکه‌ای به اشتراک گذاشت. در حالی که استفاده از متون در شبکه‌های اجتماعی دارای محدودیت هستند. اما با اینفوگرافیک می‌توانید در کنار عکس و تصویر گرافیکی از محصول برندتان متن‌هایی کوتاه و تأثیرگذار استفاده کنید. برای طراحی یک اینفوگرافیک جذاب، توجه به رنگ و فونت متن در تصویر اهمیت بسیار زیادی دارد. در حقیقت رنگ و فونت مناسب دو پارامتر بسیار مهم در تولید محتوای گرافیکی به صورت اینفوگرافیک به شمار می‌روند.

تولید محتوای گرافیکی به صورت موشن گرافیک

موشن گرافیک نوعی ویدئو کوتاه است که در آن از تصاویر غیرواقعی برای انتقال پیام استفاده می‌شود. در حقیقت برای تولید یک موشن گرافیک از چندین اینفوگرافیک در کنار هم استفاده می‌شود. موشن گرافیک‌ها همچنین انیمیشن‌های هستند که با استفاده از فناوری دیجیتال تولید می‌شوند. از این نوع تولید محتوا می‌توانید برای معرفی کوتاه برند یا محصول‌های خود استفاده کنید. همچنین هنگام تولید محتواهای ویدئویی می‌توانید در ابتدای فیلم توضیحی کوتاه درباره مراحل کار به صورت کوتاه و به شکل موشن گرافیک ارائه دهید تا مخاطب را برای تماشای ویدئو تا انتهای آن تشویق کنید. صدا گذاری بر روی موشن گرافیک‌ها جذابیت این نوع محتوای گرافیکی را دو چندان می‌کند.

تولید محتوا رسانه ای

بدون شک بسیاری از شما زمانی که نام تولید محتوای رسانه‌ای را شنیدید، تلویزیون اولین چیزی بود که ذهنتان به سمت آن رفت. بله! تلویزیون نمونه‌ای از محتوای رسانه‌ای است. اما تولید محتوای رسانه‌ای چیزی فراتر از تلویزیون و محتواهای آموزشی است. این شیوه‌ی تولید محتوا در حقیقت با در کنار هم قرار دادن انواع تولید محتوا مانند: ویدئو، صوت، تصویر، متن و … مفهوم مطالب را بسیار راحت‌تر به مخاطب منتقل می‌کند. در بین کاربران، افرادی وجود دارند که علاقه‌ای به خواندن متن ندارند و همیشه به دنبال مواردی هستند که با تصویر یا جملات کوتاه به پاسخ سؤالشان برسند. یا بسیاری افراد هستند که تماشای ویدئو را برای دریافت پاسخ سؤالشان انتخاب می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید کاربران با هر سلیقه‌ای با مراجعه به محتوای شما به پاسخ سؤالشان برسند، باید یک محتوای رسانه‌ای ایجاد کنید.

اگر بخواهیم مثالی از یک محتوای رسانه‌ای برای شما عزیزان بزنیم، نرم‌افزارهای آموزشی مانند: اکسل، ورد و … نمونه‌هایی از این نوع محتوا هستند. در سی‌دی‌های آموزشی ترکیبی از متن، صدا، ویدئو، اینفوگرافیک و … مشاهده می‌کنید که برای انتقال مفاهیم کلمات به بهترین شکل مورد استفاده قرار گرفته‌اند. از متن برای توضیح مفاهیم، از صدا برای بیان روش‌های کار با نرم‌افزار و از ویدئو برای نشان دادن و از ترکیب این موارد برای انتقال مفهوم به صورت بسیار ساده و راحت استفاده می‌شود.

اما این شیوه تولید محتوا تنها برای آموزش مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بلکه این شیوه بهترین راه برای تبلیغ برندها و محصولات مختلف است. شما می‌توانید در وب سایت خود از ترکیب چندین نوع محتوا برای معرفی بهتر و کامل‌تر محصولات خود استفاده کنید. حتی اگر یک وب سایت آموزشی دارید، می‌توانید از ترکیب متن، تصویر و ویدئو برای انتقال بهتر و آسان‌تر مفاهیم استفاده کنید.

شما می‌توانید از محتوای رسانه‌ای در دسته‌بندی‌های کلی مانند: عکاسی، موشن گرافیک، طراحی گرافیک، تیزر تبلیغاتی و پوشش تصویری رویدادها استفاده کنید. بنابراین شما می‌توانید به عنوان مثال در موشن گرافیک برای انتقال پیام از سه نوع محتوا نظیر متن، صدا و ویدئو بهره‌مند شوید. در کنار هم قرار دادن چند نوع محتوا در مجموع یک محتوای رسانه‌ای را تشکیل می‌دهند.

جهت ثبت سفارش با ما در ارتباط باشید.